snížení tvrdosti vody

 
   
 • snizeni tvrdosti Kód: 461
  Aqua Blue Snížení tvrdosti 1 litr
  Skladem

  Aqua Blue Snížení tvrdosti je tekutý přípravek sloužící k zamaskování iontů solí ve vodě, které způsobují jak nepříjmené usazeniny na stěnách bazénů, jako je vodní kámen (vápník, hořčík), tak i zákaly bazénové vody (železo, mangan). Působí v širokém rozsahu pH a je stabilní také při vysokých teplotách. Používá se preventivně při napuštění bazénu a při každém doplnění čerstvé vody do bazénu.

  Před aplikaci Aqua Blue Snížení tvrdosti udělejte kontrolu a úpravu pH!

  Kyselost či zásaditost vodných roztoků vyjadřujeme hodnotou pH. Pro praxi chemického ošetřování bazénové vody stačí vědět, že pH se pohybuje v rozsahu 1-14. Hodnota pH 7 má při standardních podmínkách roztok přesně neutrální. Hodnoty nižší než 7 charakterizují zvyšující se kyselost a hodnoty vyšší než 7 naopak zásaditost.

  Vodu v bazénu je potřeba pravidelně kontrolovat a podle potřeby zvolit dávku bazénové chemie. Ke kontrole stavu vody slouží testery na chlor a pH. Ideální hodnota pH pro bazény je 6,8 - 7,2. pH vyšší než 7,2 vede k tvorbě různých minerálních zákalů a tvorbě kamene a jiných sraženin. pH nižší než 6,8 způsobuje korozi kovových povrchů. Hodnota pH ovlivňuje taky rozpustnost a účinek použitých bazénových dezinfekčních přípravků.

  Aqua Blue Snížení tvrdosti je určený

  • Zabraňující vysrážení vápníku a maskuje ionty solí a jiných minerálů obsažených v bazénové vodě
  • Snižuje spotřebu bazénové chemie ve tvrdé vodě

  Dávkování Aqua Blue Snížení tvrdosti • Pro snížení tvrdosti vody o 1° N se dávkuje 80 g přípravku na 1 m3 vody (1°N = 18mg CaO/1 l vody).

  Výsledek (v německých stupních a v ppm CaCO3) interpretujeme takto

  • 0–4 dGH/0–70 ppm ...velmi měkká voda
  • 4–8 dGH/70–140 ppm ...měkká voda
  • 8–12 dGH/140–210 ppm ...středně tvrdá (polotvrdá) voda
  • 12–18 dGH/210–320 ppm ...tvrdá voda
  • 18–30 dGH/320–530 ppm ...velmi tvrdá voda

  Tvrdost vody

  Je nejčastěji způsobena množstvím rozpuštěného vápníku a hořčíku. Ve většině vod tyto prvky naprosto dominují, takže ostatní můžeme zanedbat a na definici až tak nezáleží. Na tvrdosti vody se podílí největší měrou vápník (poměr Ca:Mg je ve většině přirozených vod 2:1 až 4:1). V přírodě najdeme vodu jak velmi měkkou, tak velmi tvrdou – vše záleží na tom, s jakými minerály přišla voda do styku. Vodovodní voda bývá jen zřídka velmi měkká, spíše je středně až velmi tvrdá. Čím je bazénová voda tvrdší, tím více se usazuje vodní kámen na stěnách bazénů. Pro bazén je optimální udržovat tvrdost vody na hodnotě maximálně středně tvrdá. Je důležité si uvědomit, že při odpařování vody z bazénu se voda stává tvrdší. Měření tvrdosti provedeme testry, označenými „test celkové tvrdosti“.

  Způsob aplikace Aqua Blue Snížení tvrdosti

  Správné množství přípravku rozmíchejte v plastovém kbelíku nebo použijte kropicí konev s vodou a pak roztok rovnoměrně vylejte do bazénu při běžící cirkulaci vody. Po každém přidání připravku do bazénu musí dojít k úplnému promíchání veškeré vody v bazénu.

  Objem balení • 1 litr


  136 Kč
     

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem